05-02-2021
PŘÍBĚH PANA KOCOURA Kdo byl někdy u nás v útulku, jistě měl tu čest se setkat s naším nepřehlídnutelným Panem Kocourem. Pan Kocour byl jedním z mnoha přijatých koček, které prostě byly někde nalezeny. Nijak se nelišil od ostatních, měl běžné zbarvení jako desítky dalších u nás, byl už od začátku moc milý a tak dá se říct, celkem pokojný. Pana Kocoura jsme dali vykastrovat, aby se u nás zbytečně dlouho nezdržoval, proč taky, jeho povaha i zdravotní stav byl v pořádku, tak jen ať jde a dostane šanci na nový domov. Jednoho dne se na něj ozvala zájemkyně. Moc příjemná paní, která bydlí sama v bytě a ráda by dala Panu Kocourovi domov, kde bude mít i možnost chodit bezpečně ven. Neviděli jsme důvod, proč by nemohl s paní odejít. A tak se i stalo. Bohužel ale netrvalo dlouho, paní nám volá celá nešťastná, že kocoura už si nemůže dál nechat, protože si sousedé stěžují na to, že když kocour skáče ven na parapet, dělá u toho hrozný hluk. Ano, čtete správně. I to patří k jednomu z důvodů, proč se nám zvíře může vrátit zpět. Pana Kocoura jsme přijali zpátky k nám, nikdy by nás totiž ani nenapadlo odmítnout zvíře, které si od nás jednou někdo adoptoval, ať už je to po týdnu nebo po několika letech. On byl pořád stejný, pořád tak klidný, tak vyrovnaný. Bylo nám ale i tak líto, že to nevyšlo. Tehdy jsme se rozhodli, že už zůstane napořád a nebudeme ho dál nabízet. Má u nás absolutní svobodu, rád každého vítá, doprovází všechny po útulku a pózuje návštěvníkům fotografům se vztyčenou hlavou. Ze všeho nejvíc teda miluje, když může návštěvníkům skákat do aut, co kdyby tam něco pro něj zapomněli, to pak vždycky trneme hrůzou, aby nám ho nechtěně někdo neodvezl nebo nedej bože nepřejel. Pan Kocour k nám do útulku zkrátka patří, je to takový náš kočičí zástupce, pan ředitel 😃. Pokud k nám někdy pojedete, dávejte pozor, můžete se stát nevědomky únosci právě jeho 🙏😃
 


20-08-2018

MIKEŠ sponzor: MANŽELÉ JINDŘICH A LENKA ŠPINAROVI

 


06-12-2016

MINDA sponzor: rodina Šnajdrová
Minda je kočička, která nejradějí leží u teplých kamen, kde na ní nikdo nemůže. Nedávno prodělala mozkovou příhodu a od té doby jí zůstala hlavička mírné do strany. Ráda se s člověkem pusinkuje, je velmi mazlivá a přítulná, ale bohužel nikdo nám nemůže zaručit, že se příhoda nebude opakovat.

 


05-12-2016

ZRZEK sponzor Michaela Hlaváčová
Kocourek byl k nám odložen z důvodu vážné nemoci ledvin, majitel neměl na jeho léčbu peníze. Chvíli to trvalo, ale doufáme, že už je z nejhoršího venku. Čeká ho ale ještě dlouhá rekonvalescence.

 


29-02-2016

ŽANETA: sponzor ZDENĚK ŠKOPEK
Než se k nám Žanetka dostala, musela žít u továrny. Stále je trošku opatrná, ale pokud si na vás zvykne bude určitě dobrým společníkem. Může být i s jinou kočkou, je vhodná do bytu i k domku se zahrádkou. Je kastrovaná, očkovaná i čipovaná.